Jääkiekko

Venäjä-Suomi: Leijonille jättikerroin 3O.OO!

Euro Hockey Tour jatkuu Ruotsissa pelattavalla Beijer Hockey Games -turnauksella 11.–14.2. Suomi kohtaa avausottelussaan Venäjän torstaina klo 16.00.

Broidi ja Mr Green tarjoavat Leijonien voitolle järjettömän kertoimen 3O.OO. Näin hyödynnät tarjouksen:

  1. Siirry Mr Greenille tästä linkistä
  2. Avaa pelitili ja talleta vähintään 2O euroa
  3. Valitse Suomen voitto kupongille kertoimella 3O.OO. Maksimipanos 1 euro.
  4. Jos Suomi voittaa, sinä voitat kolmekymppiä!

Otteluohjelma

Torstai 11.2.2021
Klo 16.00 Venäjä – Suomi
Klo 20.00 Tshekki – Ruotsi

Lauantai 13.2.2021
Klo 13.00 Suomi – Tshekki
Klo 17.00 Ruotsi – Venäjä

Sunnuntai 14.2.2021
Klo 13.00 Venäjä – Tshekki
Klo 17.00 Ruotsi – Suomi

Leijonien EHT-joukkue

Maalivahdit

29 Harri Säteri, Sibir Novosibirsk, KHL
31 Juvonen Janne, Leksands IF, SHL

Puolustajat

4 Rindell Axel, Jukurit Mikkeli
6 Sund Tony, Dinamo Riika KHL
18 Saarijärvi Vili, Lukko Rauma
33 Kemiläinen Valtteri, Tappara Tampere
41 Nikkilä Petteri, Linköping HC, SHL
42 Salo Robin, Örebro HK, SHL
50 Vainio Juuso, Växjö Lakers, SHL
51 Parikka Jarkko, Ilves Tampere
52 Rantakari Otso, Neftehimik Nižnekamsk, KHL
55 Koivisto Miika, Växjö Lakers, SHL

Hyökkääjät

12 Lundell Anton, HIFK Helsinki*
13 Ruohomaa Mikael, Sibir Novosibirsk, KHL
15 Aaltonen Miro, SKA Pietari, KHL
20 Ojamäki Niko, Linköping HC, SHL
21 Nurmi Markus, TPS Turku
22 Virtanen Santeri, SaiPa Lappeenranta*
23 Klemetti Aleksi, KalPa Kuopio*
24 Björninen Hannes, Pelicans Lahti
25 Karjalainen Jere, HK Sochi, KHL
38 Innala Jere, HPK Hämeenlinna
40 Björkqvist Kasper, KooKoo Kouvola
47 Tiivola Peter, Ässät Pori
62 Leino Robert, Örebro HK, SHL
71 Puustinen Juuso, Sibir Novosibirsk, KHL
80 Turunen Teemu, HC Davos, NLA

*A-maajoukkueen ensikertalaiset merkattu tähdellä.

Mr Green tarjoaa uusille asiakkailleen jättikertoimen 3O.OO Leijonien voitolle. Nappaa tarjous tästä!

Venäjän EHT-joukkue

Maalivahdit: Alexander Samonov, Jaroslav Askarov (SKA Pietari), Daniil Tarasov (Salavat Julajev Ufa).

Puolustajat: Shakir Mukhamadullin, Alexander Alexeev (Salavat Julajev Ufa), Daniil Zhuravljov (Ak Bars Kazan), Daniil Misjul (Lokomotiv Jaroslavl), Daniil Pjlenkov (Vitjaz Podolsk), Artjom Minulin (Metallurg Magnitogorsk), Kirill Kirsanov (SKA Pietari), Sergei Zborovski (Avtomobilist Jekaterinburg), Semjon Chistjakov (Avangard Omsk), Marsel Ibragimov (TsSKA Moskova).

Hyökkääjät: Ivan Chekhovich, Damir Zhafjarov (Torpedo Nizhni Novgorod), Artur Kajumov, Pavel Kraskovski, Nikolai Kovalenko (Lokomotiv Jaroslavl), Marat Khusnutdinov, Maxim Groshev, Vasili Podkolzin, Nikita Chibrikov (SKA Pietari), Vitali Kravtsov (Traktor Tsheljabinsk), Artjom Galimov (Ak Bars Kazan), Sergei Shmeljov (HC Sotshi), Zakhar Bardakov (Vitjaz Podolsk), Vladimir Butuzov (Amur Habarovsk), Maxim Sorkin (TsSKA Moskova).

Etsitkö jotain muuta pelattavaa? Löydät kaikki Broidin muikeat tarjoukset täältä

Broidi

Muita aiheeseen liittyviä juttuja